top of page
logo 1 white.png

nomo online

Online program primární prevence sociálně patologického jevu nomofobie zve všechny účastníky na trochu jiné setkání online. Díky smartphonům má každý z nás moc vytvářet svůj vlastní svět, být ve spojení se všemi, které v něm chce, jedním dotykem získat přístup k jakékoliv informaci. Být online je pro nás stejně samozřejmé jako dýchat.

Téma nomofobie (čili strachu ze ztráty spojení se světem prostřednictvím smartphonu) je pro nás stále ještě nové. Jedná se ale o závažný – a téměř neprobádaný – sociální fenomén, jehož význam s narůstajícím vlivem novým technologií, ale i s rostoucím vlivem sociálních sítí a webu 2.0 neustále sílí. Především v době, kdy jsme všichni odkázáni na online připojení mnohem víc než dřív, je třeba společně hledat a sdílet způsoby, jak si vztah s našimi telefony zdravě nastavit.

Propojíme se, abychom zjistili jaké je být online, nebýt online, nebo dokonce nemoct být online.

Prozkoumáme svůj vztah s telefonem a společně budeme hledatcesty, jak sobě nebo druhým, kteří s ním zdravý vztah nemají, pomoct.

délka programu

90 minut

potřebné vybavení

počítač/telefon/tablet s připojením funkční kamerou  a mikrofonem

kapacita

10 - 20 účastníků

minimální věk

11 let

cena

250/žák

rezervace termínu

Program probíhá za použití konferenční platformy zoom.

“Vynikající. Bylo fajn si o tomhle tématu s někým popovídat.”


“Hodně jsem se naučil a zároveň uviděl závislost na mobilu z úplně jiného úhlu.”


“Díky nomo jsem si uvědomil, že mám velký problém... zkouším poslední dobou netrávit tolik času na mobilu nebo u PC a řekl bych, že se cítím líp. Místo toho jsem s rodinou nebo čtu.”

logo 2 white.png
bottom of page