top of page
logo 1 white.png

nov

Projekt nov zve všechny k hostině. Podávat se bude dlouho tažený vývar strachů, síly  a odvahy. Přijetí a sdílení. Do hrnce musíme přihodit všichni trochu svého strachu,  trochu svého přesvědčení a než si stihneme uvědomit, co jsme tam všechno naházeli,  vaříme se celí. Nazí. Ve tmě. V tichu. 

Projekt se volně inspiruje knihou Ondřeje Pivody Liščí žena: mýty a legendy sibiřských  národů (Dauphin, 2018). Právě Sibiře se kriticky dotýkají současná ekologická témata jako je drastická přeměna krajiny a zánik druhů, ale i lidských kultur. Současná  společnost hledá řešení momentální globální krize v politickém či environmentálním  aktivismu. Tvůrci projektu nov se rozhodli pátrat po odpovědi u kořenů – v původních  mýtech přírodních národů a slovesné tradici, jež nás mohou zavést hluboko pod povrch racionálního.

 

"Začátek pro mě byl složitý, nevím zda blbě vidím, nebo nikdo nic neviděl (ale velká pochvala za originální plátno, i když nevím co na něm bylo) Soud byl silný a hodně skličující, vědomí jak moc bereme a jak málo dáváme- nejvíc originálně pojato.. a na to krásně navazoval šaman.. V koutech holek s domkem a mikrofonem mi ale až došlo, jak je můj život i s malými starostmi vlastně absolutně bezstarostný a plný. Jak může být život těžký, když nemáš vůbec nikoho, s kým ho můžeš sdílet. Rodinu, lásky a přátelství... A jsem ráda že můj život není prázdný. A že nad vším pořád tolik přemýšlím Jen stolek s mixérem si ještě nechám uležet tam mě jen mrzí že jsem nebyla blíž, aby třpytky docákly až na mě."

- účastnice

autorky 

režie

dramaturgie

umělecká supervize

scéna

kostýmy

výtvarná konzultace

zvuk

AV zpracování 

performance

grafika

fotografie

produkce

technická asistence

Martina Dobiášová a Aneta Fodorová

Martina Dobiášová 

 Aneta Fodorová

Vojtěch Bárta 

Jana Hauskrechtová, Michal Kindernay, Matěj Sýkora

Jana Hauskrechtová, Matěj Sýkora, Adequate stuff

Juliana Höschlová

Michal Kindernay

Dominik Žižka a Michal Kindernay

Žofie Blechová, Jana Hauskrechtová, Marta Vítů 

Rozálie Vašíčková

Veronika Poslední 

Barbora Fremlová

Vojtěch Nebeský

Projekt vznikl díky podpoře Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR ve spolupráci s Chemickým divadlem. Děkujeme organizaci Nová síť za podporu a poskytnutí prostoru ke zkoušení, organizaci SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje za umožnění rezidenčního pobytu a Ondřeji Hálovi za odbornou konzultaci. Velký dík patří spolku Krajinou přílivu a Václavu Špalemu za veškerou podporu a možnost pracovat v prostorách Libeňské synagogy.

logo 2 white.png
bottom of page