top of page
logo 1 white.png

tvůrci

IMG_6840.jpg

martina dobiášová

artistic director

Působı́ na pozici autorské a režijní. Její doménou je autorská divadelní tvorba a prorůstánı́ dramatických forem do jiných žánrů. Jako lektorka dramatických ateliérů má možnost zkoumat možnosti režijního vedení herců různého věku i profesionality a rozvíjet nástroje pro získání autentické výpovědi. Ve své práci akcentuje metody práce s tělem, hlasem a obecně bezprostředním prožitkem, které neustále rozvíjí. Profiluje se jako performerka, především v rámci intervencí ve veřejném či galerijním prostoru. Dlouhodobě se zajímá o téma univerzálních příběhů a mytologie, což ztvárnila v několika sólových projektech.

aneta fodorová

artistic director

Na poli umění se coby dramaturgyně a autorka pohybuje od roku 2016. Kromě spolupráce s Chemickým divadlem nebo Spitfire Company, se věnuje především autorské tvorbě.

V roce 2019 byl realizován jejıí filmový scénář Film pro pamětníky a krátkometrážní dokumentární film Una Piccola Storia. Od roku 2018 spolupracuje jako dramaturgyně Effetto Larsen pro projekt “Pop up Civilization”. Tento projekt jí také otevřel cestu k participativnímu uměnı́, jemuž se nyní věnuje v rámci platformy third // space. Zabývá se osvobozením a empowermentem diváků. Od roku 2021 také rozvíjí principy a metody práce third // space v rámci doktorského studia se studenty Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. 

IMG_6825.jpg
IMG_6819.jpg

žofie blechová

performerka

Divadelní tvorbě se věnuje od 14 let, kdy se stala členem dramatického souboru Soukromé základní umělecké školy Trnka v Plzni, se kterým během pěti let získala několik ocenění. Díky účasti souboru na divadelních festivalech prošla několika workshopy, které jí poskytly paletu znalostí

a dovedností a také jí nasměrovaly k rozvíjení vlastní autorské tvorby. Po ročním studiu divadelní produkce v Brně, se rozhodla pro studiu na filozofické fakultě v Plzni, jež jí poskytuje zázemí a prostor věnovat se umělecké tvorbě.

V roce 2018 spolupracovala na rozhlasové hře Českého rozhlasu. Od roku 2019 spolupracuje s platformou

third // space především jako performerka. V roce 2020 ztvárnila hlavní postavu filmu "nov", na jehož podobě se podílela i introspektivním výzkumem. Ve zkoumání možností autorské tvorby pokračuje v rámci platformy i na projektu "nomo".

logo 2 white.png
bottom of page